Regulamin Downoteki

1. Z Downoteki może korzystać każdy użytkownik forum, który w przedstawił się w części forum Czas się przedstawić i ma na swoim koncie co najmniej 10 postów, nie ma ostrzeżeń ani innych ograniczeń w korzystaniu z forum Zakątek 21.

2. Użytkownik forum rejestrując się, zobowiązany zostaje do zaakceptowania regulaminu Downoteki i wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

3. Czytelnika Downoteki zobowiązuje się do wpisania swojego adresu do bazy Downoteki i dbania o jego aktualizację.

4. Użytkownik wysyła wiadomość SMS wyrażającą jego akceptację regulaminu Downoteki na numer 503 093 048 (Stowarzyszenia Zakątek21) o treści: "nick z Forum Zakątek21" - tak, dla Downoteki np. groszek - tak dla Downoteki.

5. Osoby, które nie wyślą wiadomości SMS, tym samym nie akceptują regulaminu Downoteki i zostaną usunięte z kolejek na książki.

6. Zapisując się w kolejkę po książkę, użytkownik zobowiązany jest sprawdzać co jakiś czas, jak kolejka się przesuwa.

7. Po zakończeniu lektury Czytelnik zobowiązany jest do odznaczenia statusu książki w Downotece (przeczytał, wysłał i otrzymał zamówioną książkę). Osoby, które nie będą zmieniały statusu książki (tzn. nie będą zaznaczały odpowiednich statusów), będą traktowane jak te, które przetrzymują książki. Tym samym będą przesuwane na ostatnie miejsce w kolejce po inne książki.

8. Książki trzymamy maksymalnie dwa miesiące, po czym odsyłamy następnej osobie w kolejce.

9. Osoby przetrzymujące książki są przesuwane przez bibliotekarza w kolejce na ostatnią pozycję, żeby miały czas na przeczytanie książki, ale nie blokowały kolejki.

10. Jeśli po daną książkę nie ma osób w kolejce, osoba ostatnia czytająca daną książkę - trzyma ją u siebie i czeka na zgłoszenie kolejnego użytkownika( przez pól roku), albo/i odsyła na adres Stowarzyszenie Zakątek 21 ul.Leśnej Polanki 9E/A 03-142 Warszawa.